Yatırımcı İlişkileri

Kurumsal Yönetim

Kurumsal Yönetim

Mürsel Özçelik
Yönetim Kurulu Murahhas Azası

1968 yılında Malatya’da doğan Mürsel Özçelik, 1986 yılında Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra, üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. 1990 yılında üniversite arkadaşları ile birlikte Penta Bilgisayar’ı kuran Özçelik, kurucu ortağı olduğu Şirket’te uzun yıllar boyunca Genel müdür olarak da görev yapmıştır. 30 Kasım 2021 tarihinde Yönetim Kurulu tarafından Murahhas Aza olarak atanmıştır.

Fatih Erünsal
Genel Müdür

1978 yılında İstanbul’da doğan Fatih Erünsal, 2002 yılında Fatih Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. Mesleki kariyerine bilgi teknolojileri sektöründe başlayan ve çeşitli kademelerde görev alan Erünsal, 2017 yılından bu yana Penta Teknoloji’de Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almış, 31 Ocak 2022 tarihinde Genel Müdür olarak atanmıştır. Erünsal aynı zamanda 2010 yılında Harvard Üniversitesi’nde Yurt Dışı Eğitim Programı’na (Extension Programı) katılım sağlamıştır. Ayrıca 2019 yılında Harvard Business School General Management Program’dan mezun olmuştur.

Gülay Çuğu Bal
Mali İşler Direktörü

ODTÜ İşletme Bölümünden mezun olan Gülay Çuğu Bal, kariyerine PwC’de denetim bölümünde başlamıştır. Burada 7 yılı aşkın süre çalıştıktan sonra, 2010 yılında Yıldız Holding’e katılmış ve burada üstlendiği çeşitli görevlerin ardından, son 5 sene boyunca Dondurulmuş Gıda, Kişisel Bakım ve İşlenmiş Et Grubu CFO’su olarak görev almıştır. Bal, 2019 yılı başında Penta Teknoloji’ye CFO olarak katılmıştır.

Yasemin Budak
Dijital Dönüşüm ve Operasyon Direktörü

1973 yılında İstanbul’da doğan Yasemin Budak, 1996 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Mesleki kariyerine bankacılık sektöründe başlayan ve çeşitli kademelerde görev alan Budak, 2012 yılından bu yana Penta Teknoloji’de Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirme Direktörü olarak sürdürdüğü görevini, genişleyen sorumluluk alanı ile birlikte 2019’dan itibaren Dijital Dönüşüm ve Operasyon Direktörü olarak sürdürmektedir.

Pay Sahibi (Unvan/Ad Soyad)Pay GrubuSermayedeki Payı (TL)Sermayedeki Payı (%)
Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.A106.418.07927,04
B20.335.7525,17
İstanbul Portföy Yıldız Serbest FonB80.771.40020,53
Mustafa ErgünB40.105.17410,19
Mürsel ÖzçelikB28.202.8707,17
Sinan GüçlüB27.787.4927,06
Bülent Koray AksoyB27.671.8707,03
DiğerB62.223.36315,81
Toplam Sermaye393.516.000100,00

Mehmet TÜTÜNCÜ
Yönetim Kurulu Başkanı

Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Tütüncü, Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde lisans, Maltepe Üniversitesi Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. IRI bursu ile İtalya'da 6 ay Üretim, Kalite Kontrol ve Bakım Uygulamaları, Harvard Business School’da Stratejik Pazarlama, IMD/İsviçre, Insead/Singapore’da da çeşitli eğitimlere katıldı.

İş hayatına 1981 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Yapı İşleri Bölümü’nde mühendis olarak başlayan Mehmet Tütüncü, 1987-1996 yılları arasında Best Rothmans Entegre Sigara ve Tütün Sanayi A.Ş’de sırasıyla üretim müdürü, işletme müdürü ve genel müdür olarak görev aldı.

Yıldız Holding bünyesindeki ilk görevine, 1996 yılında Ülker Gıda A.Ş.’de İşletmeler Koordinatörü olarak başladı. Ülker Bisküvi ve Çikolata fabrikaları Genel Müdürlüğü, Ülker Grubu Başkan Yardımcılığı, Gıda ve İçecek Grubu Başkanlığı, Gıda Grubu Başkanlığı ve Ülker International Grubu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

2016 yılında Yıldız Holding bünyesinde kurulan pladis organizasyonuna Türkiye, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya’dan sorumlu Bölge CEO’su olarak atandı. 2017 yılında Güney Asya ve Latin Amerika bölgeleri ile pladis Global Bilgi Sistemleri ve İş Modelleri Dönüşüm sorumluluğunu da alarak CEO Yardımcısı olarak görevine devam etti. 2018 yılı Ekim ayından itibaren ise Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Yıldız Holding CEO’luğu görevlerini üstlendi. TÜGİS Yönetim Kurulu üyesi olan Tütüncü, birçok Türk ve yabancı sektörel organizasyona da üye. FoodDrinkEurope Yönetim Kurulu ve FoodDrinkEurope Liaison Komite’de de yer alıyor.

Ali ÜLKER
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Ali Ülker, 2005 yılında Ülker Şirketler Topluluğu (bisküvi, çikolata, şekerleme) Başkanlığına getirildi. İş hayatına 1985 yılında Ülker Gıda A.Ş. Kalite Kontrol Departmanı'nda stajyer olarak başlamış, 1986-1998 yılları arasında çikolata üretim tesislerinde ve Atlas Gıda Pazarlama A.Ş.'de stajyer, Satış Yöneticisi, Satış Koordinatörü, Ürün Grup Koordinatörü ve Ürün Grup Müdürü olarak görev yapmıştır. 1998 yılında Atlas Gıda Pazarlama A.Ş.'nin Genel Müdürü, 2000 yılında Pazarlama ve Zincir Mağazalardan Sorumlu Tüketici Grup Başkan Yardımcısı, 2001 yılında Merkez Gıda Pazarlama A.Ş.'nin Genel Müdürü sorumluluğunu üstlemiştir. 2002 yılında Gıda Grubu Başkan Yardımcılığı'na atandı. Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat ve İş İdaresi bölümlerinde eğitim aldı. IMD, Harvard ve Wharton'da çeşitli eğitim programlarına katılmıştır. De Boccard & Yorke Danışmanlık Şirketi ile Şirket İçi Kaizen Çalışması'nda (1992) ve IESC Satış Sistemini Geliştirme ve Şirket İçi Organizasyon Projesi'nde (1997) çalıştı. 1969 yılında doğan Ali Ülker, evli ve üç çocuk babası. İngilizce ve Almanca biliyor. Ali Ülker basketbol ve bilardo oynamaktan, balık avlamaktan, sinemaya gitmekten ve kitap okumaktan hoşlanıyor.

Erman KALKANDELEN
Yönetim Kurulu Üyesi

Erman Kalkandelen Franklin Templeton Investments şirketinde Türkiye, Orta Doğu ve Doğu Avrupa şirketlerinin araştırmalarından sorumlu ülke müdürüdür. Gelişen Piyasalar, Küçük Şirketler ve Türk Hisse Senetleri ürünleri üzerine çalışmıştır. Defacto Perakende Ticaret A.Ş.'nin, Şirket'in ve Gözde Girişim'in yönetim kurullarında üyelik görevini yürütmektedir. Erman Kalkandelen, Sabancı Üniversitesi İş İdaresi Yüksek Lisans (MBA) programından onur derecesiyle mezun olmuştur. Ayrıca, MBA eğitimi sırasında, Florida Üniversitesi Warrington İşletme Okulunda stratejik yönetim üzerine uzmanlaştığı bir dönem geçirmiş, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi'nde çalışma ekonomisi programından yüksek şeref derecesi ile mezun olmuştur. Kendisi İngilizce bilmektedir.

Mürsel Özçelik
Yönetim Kurulu Üyesi

1986 yılında Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 1990 yılında üniversite arkadaşları ile Penta Bilgisayar’ı kuran Özçelik, halen Şirket genel müdürü ve yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Pınar ILGAZ
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1983 yılında İzmir Bornova Anadolu Lisesinden ve 1988 yılında Boğaziçi Üniversitesi, İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuştur. Uzmanlık alanları; İnsan Kaynakları Yönetimi, Organizasyon Yapısı ve İşleyişi, Kurumsallaşma, Kurumsal Yönetişim, TKY’dir. 1989 yılında Emlak Bankası’nda Yönetici Adayı eğitim programını tamamladıktan sonra aynı bankada yatırım kredileri değerlendirme biriminde görev almıştır. Vakıf Finansal Kiralama A.Ş’de 3 yıl Finansman Müdür Yardımcılığı görevini yürüttükten sonra 1995 yılından beri ARGE bünyesinde çalışmaktadır. Halen ARGE Danışmanlık’ta Yönetici ortak olarak çeşitli projelerde görev almaktadır. ARGE Danışmanlık bünyesinde, Stratejik Değerlendirme ve Performans Artırma Projeleri, Kurumsallaşma, Organizasyon ve İnsan Kaynakları Projelerinde 100’ü aşkın kurum ile çok farklı sektörlerde ve farklı büyüklükteki şirketlerde yönetim danışmanlığı projesi gerçekleştirmiştir. Perakende sektöründe uluslararası mağazacılık alanında ve gıda sektöründe üretim ve uluslararası satış ve pazarlama alanında önde gelen şirketlerle yönetişim, strateji, organizasyon, kurumsal performans yönetimi konularında uzun dönemli danışmanlık hizmetleri vermektedir. Argüden Yönetişim Akademisi’nde – Yönetim Kurulu Başkan Yardımıcısı, Özel Sektör Gönüllüleri Derneği - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı (Osgd), Yönetim Kurulunda Kadın Derneği– İşbirlikleri Komitesı Üyesi, Tüsiad - Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Çalışma Grubu Üyesı, Wep’s (Women Empowerment Prıncıples – Un Women) Çalışma Grubu Üyesi Olarak Görev Yapmaktadır. “Yönetim Kurullarında Daha Çok Kadın” Programına Seçılmış, Türkıye’de Seçılen İlk Gruptaki 40 Kadın Yönetıcı Ile Bırlıkte, Yönetım Kurullarında Bağımsız Üye Olma Yönünde Hazırlıkların, Bılgılendırme Ve Mentor Yönlendırmelerını Içeren Program Dahılındekı Eğıtımlerı Tamamlamıştır. Kurumsal Yönetişim Modeli, Değişim Yönetimi, Gönüllü Kuruluşların Yönetimi, yazarlarındandır.

Aytaç Saniye MUTLUGÜLLER
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Aytaç Mutlugüller, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesinde tamamladıktan sonra kariyerinin neredeyse tamamını cam sektörünün her alanında faaliyet gösteren 3 milyar USD cirolu, 13 ülkede üretim tesisleri bulunan Şişecam Topluluğunda geçirmiştir. Finansman Uzman Yardımcısı olarak başladığı iş hayatında merkezi bir finans yönetim biçimi benimsenen kurumun; yurt içi ve dışı büyümesine stratejik olarak tanıklık etmiş, güçlü mali yapının oluşmasına destek vermiş ve birçok finansal ürünün ilk kez uygulanmasında rol almıştır. Grubu gerek yabancı ve yerel hissedarlara karşı, gerekse çeşitli konferanslarda konuşmacı olarak birçok kere temsil etmiştir. Finansman Başkan Yardımcılığı görevinin sona ermesinin akabinde grubun 4 şirketinin Yönetim Kurulunda yer almanın ve Genel Müdüre danışmanlık yapmanın yanı sıra bazı projelerin yürütülmesinde destek vermiştir.

Kurumsal Yönetim Komitesi
Ad SoyadUnvanıŞirket İle İlişkisi
Pınar IlgazBaşkanYönetim Kurulu Bağımsız Üyesi
Aytaç Saniye MutlugüllerÜyeYönetim Kurulu Bağımsız Üyesi
Osman AkbulutÜyeYatırımcı İlişkileri Yöneticisi

Kurumsal Yönetim Komitesi Çalışma Esasları
Denetim Komitesi
Ad SoyadUnvanıŞirket İle İlişkisi
Aytaç Saniye MutlugüllerBaşkanYönetim Kurulu Bağımsız Üyesi
Pınar IlgazÜyeYönetim Kurulu Bağımsız Üyesi

Denetim Komitesi Çalışma Esasları
Riskin Erken Saptanması Komitesi
Ad SoyadUnvanıŞirket İle İlişkisi
Aytaç Saniye MutlugüllerBaşkanYönetim Kurulu Bağımsız Üyesi
Pınar IlgazÜyeYönetim Kurulu Bağımsız Üyesi
Erman KalkandelenÜyeYönetim Kurulu Üyesi

Riskin Erken Saptanması Komitesi Çalışma Esasları
TarihBaşlıkİndir
11.05.20222021 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantı Tutanağı
11.05.20222021 Yılı Olağan Genel Kurul Hazirun
05.04.20222021 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısına İlişkin Bilgilendirme
08.09.20212021 Yılı Olağanüstü Genel Kurul Toplantısına İlişkin Bilgilendirme
08.09.20212021 Yılı Olağanüstü Genel Kurul Toplantı Tutanağı
08.09.20212021 Yılı Olağanüstü Genel Kurul Hazirun
Bağımsız Denetim ŞirketiBağımsız Denetim Şirketi Adresi
PWC Bağımsız Denetim Ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş.

BJK Plaza, Süleyman Seba Cad. No.48 B Blok K.9 B Blok K.9

BEŞİKTAŞ/İSTANBUL
BaşlıkSayfa Linkiİndir
Genel Kurul Çalışma Esas ve UsulleriDetaylı Bilgi
Bağış PolitikasıDetaylı Bilgi
Kar Payı Dağıtım PolitikasıDetaylı Bilgi
Ücretlendirme PolitikasıDetaylı Bilgi